Schol Of Seven Bells - Ghostory (2012)

r

SVIIB vyrobili album roka (resp jeden z tých max 3och, čo teda dúfajme) a svoj najlepší dosiaľ. Všetko SVIIBovsky dobré ostáva, nič zlé nebolo. Ta čo to? O5 levelov a stôp hlbšia produkcia, spevné od A po Z, netajace sa dejiny electro/indie pop music VšV1,  réžiou a pocitovo je to načisto taký DM/Gahanovský album … pojatím POPu, poradím piesní, hranicou serióznosti a serióznej zábavy, nebránením sa spomienkam. 

Dolámaný na dve polky,

1. The Night, Love Play, Lafaye : Všetko staré krásne ranné refrénové,  čo SVIIB priniesli na tento svet, trochu smelšie, sem tam severnejšie ale s písmom nie tlačeným ale písaným.

2. V 6:32 parádnej Low Times skočili rovno DoJamy, a už s nej nevyjdú, lebo nasleduje Reappear, zimomriavé Clannadoid/interludové ticho pred…

03. … Show Me Love/Scavenger/White Wind/When You Sing , dychberúcou kombináciou zázrakov z hviezdokop typu My Bloody Valentine, The Cure, Massive Attack, Suzanne Vega, Slowdive, Curve,PJ Harvey …  ach … inak to opísať nedá sa.(Hlavne Dvojica Reappear+Show Me Love je mi srdcu najmilšia).

School of Seven Bells - The Night by Consequence of Sound

School of Seven Bells “White Wind” by SmilingEars